Przykładowy plan marketingu internetowego — podstawowy zarys i najważniejsze wskazówki dotyczące tworzenia własnego planu

Jako właściciel firmy możesz czuć się przytłoczony, próbując zrozumieć, jak promować swoją firmę w Internecie. I często nie chodzi o to, że nie chcesz tracić czasu ani pieniędzy, to bardziej kwestia wiedzy, od czego zacząć lub wiedzy, co uwzględnić w planie marketingu internetowego. Ten przykładowy starter planu marketingu internetowego może pomóc usunąć dym. Na ogólnym zarysie przykładowy plan marketingu internetowego wyglądałby następująco:

visit https://alefototapety.pl/

Faza I: Zbuduj swoje zasoby internetowe

Zbuduj lub ulepsz stronę internetową
Rozwijaj swoje serwisy społecznościowe
Utwórz bloga
Opracowywanie i publikowanie filmów
Faza II: Działania promocyjne

Płatna kampania reklamowa
Kampania marketingowa w mediach społecznościowych
Kampania optymalizacji pod kątem wyszukiwarek
Kampania marketingu e-mailowego
Marketing afiliacyjny, kampania wspólnych przedsięwzięć
Przyjrzyjmy się bliżej.

Najpierw musisz przyjrzeć się, jakie zasoby chcesz zbudować w Internecie.

Witryna internetowa to zwykle minimum, ale możesz również rozważyć, czy będziesz mieć witrynę na Facebooku, LinkedIn i / lub Twitterze. Ponadto możesz mieć kilka filmów, które powinieneś uwzględnić w swoim planie. Gdy już masz swoje zasoby internetowe na swoim miejscu, teraz musisz skierować ukierunkowany ruch do tych miejsc.

Jak promować swój biznes? Mówiąc ogólnie, Twój plan powinien uwzględniać te 5 sposobów promowania Twojej firmy online.

Strategia marketingu internetowego nr 1: Płatna reklama

Reklama płatna za kliknięcie. Promowanie swojej witryny za pomocą reklam Google, Yahoo, Bing typu pay per click w wyszukiwarce lub na stronach z treścią, które zawierają reklamy dla tych wyszukiwarek.
Reklama płatna za kliknięcie na Facebooku to kolejna opcja.
Listy płatnych katalogów
Płatne informacje prasowe
I więcej…
Strategia marketingu internetowego nr 2: Marketing w mediach społecznościowych

W biznesie dużo mówimy o „budowaniu relacji”. Cóż, to jest dokładnie to, czym jest marketing w mediach społecznościowych. A ta technika miękkiej sprzedaży to potężny sposób na budowanie i wpływanie na perspektywy internetowe. 4 najlepsze serwisy społecznościowe to:

Strony biznesowe na Facebooku
Youtube
Świergot
Linkedin
Strategia marketingu internetowego nr 3: Optymalizacja wyszukiwarek

Jest to duże działanie, które pomoże Twojej witrynie firmowej zająć wyższą pozycję w wyszukiwarkach, jednocześnie generując ruch. Działania obejmują:

marketingu artykułów
Publikowanie i komentowanie na blogu
Zakładki społecznościowe
Komunikaty prasowe
marketingu wideo
Podcasty
I więcej…
Strategia marketingu internetowego nr 4: Marketing e-mailowy

Dobrym miejscem do rozpoczęcia jest rozmowa z obecnymi i potencjalnymi klientami. Masz ich e-maile? Jeśli tak, utworzenie listy e-mailowej i wysyłanie na nią wartościowych wiadomości to świetny sposób na pozostawanie w kontakcie i generowanie przychodów.

Strategia marketingu internetowego nr 5: marketing afiliacyjny i wspólne przedsięwzięcia

A co z partnerstwami marketingowymi? Stwórz „Virtual Salesforce”, oferując prowizje partnerom lub wymieniając właścicieli lub inne osoby, które mogą współpracować w twoich wysiłkach dla obopólnych korzyści. To zarys tworzenia planu marketingu internetowego.

Czy chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj na naszą witrynę Houston Web Design, aby uzyskać więcej informacji na temat budowania zasobów internetowych oraz strategii marketingowych w witrynie Houston, które są tam opisane.

Author: